אודות דבר היו”ר

ביטאון הלוחם
גליון מס' | 277

מוזמנים לצפות בגיליון האחרון של הביטאון

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לארגון נכי צה"ל

תרמו עכשיו לטובת חיילינו

בואו עשו לנו לייק בפייסבוק
ותיהיו מעודכנים

המסע מתחיל בעלייה, אבל יהיה קצר

חברות וחברים יקרים,

אני שמח וגאה לכתוב כאן, את הטור הראשון שלי כיו”ר ארגון נכי צה”ל. לפני כארבעה חודשים נכנסתי לתפקיד.

איני רוצה להשתמש במילים גבוהות כמו מהפכה, אבל אני יכול לומר באחריות מלאה שהארגון תחת הנהגתי יצא לדרך חדשה ועובר שינוי גדול.

אנו עובדים בשלושה מסלולים בו בזמן:
הראשון, חריש עמוק במוסדות הארגון, התייעלות כלכלית הכרחית, והתאמה לשנת 2020.

השני, מאבק בלתי מתפשר להחזרת הזכויות וההטבות שנגזלו מאיתנו בשנים האחרונות;

והשלישי, החזרת המותג של נכי צה”ל אל מרכז הבמה הציבורית בישראל והפיכתו לנכס לאומי.

אני יכול להבטיח לכם כי אנחנו, בהנהלת הארגון, עושים לילות כימים ולא נרפה עד שארגון נכי צה”ל יחזור להיות הארגון הלוחמני, המוסרי, הערכי והצודק ביותר בחברה הישראלית. הארגון תחת הנהגתי יעבוד בדיוק כפי שהבטחתי, בשקיפות מלאה. אתם תדעו בדיוק מה המצב הכספי של הארגון, ותהיו שותפים מלאים בכל צעד במאבקים שננהל.

חשוב לי לחדד את הנקודה: התפקיד היחיד של מוסדות הארגון תחת הנהגתי הוא לשרת את ציבור נכי צה”ל, לעמוד כחומה בצורה מול כל ניסיון לפגוע בזכויותיהם, ולדאוג לנכים לשיקום הפיזי והנפשי הטוב היותר הקיים כיום בעולם.

התקופה הקרובה דורשת מכולנו מאמצים. לא אחדש לכם אם אומר כי המצב הכספי של הארגון אינו במיטבו. בשנים האחרונות היה הגרף במגמת ירידה ועכשיו אנו בולמים אותה. בתור התחלה, יושבי ראש המחוזות, מנכ”ל הארגון ואנוכי הורדנו את שכרנו ב־ 10 אחוזים. אם יידרש, נוריד גם יותר. נערכו קיצוצים דרמטיים במטה הארגון ונערכים קיצוצים בעלויות תפעוליות. אני מתחייב בזאת שהפגיעות בשירותים שמקבלים חברי הארגון במחוזות ובבתי הלוחם יהיו במינימום ההכרחי.

בתקופה הקרובה ניאלץ כולנו לשים כתף ולהיכנס מתחת לאלונקה.

המסע אמנם מתחיל בעלייה, אבל הוא יהיה קצר. אני משוכנע כי לאחר שנוריד את כל השומנים המיותרים, נחזור עד מהרה להיות ארגון בעל איתנות כלכלית, כפי שהיינו בעבר. בה בעת, אני שמח לשתף אתכם כי כבר התחלנו להגדיל ולשפר את מערך התרומות שלנו בארץ ובחו”ל.

כיו”ר הארגון, אני מודע לכל הבעיות הקיימות כיום מול האגף לשיקום נכים במשרד הביטחון. אני מודע ליחס המזלזל, לבעיות עם חמי מרפא, לבעיות בקבלת תרופות, למחסור ברופאים ובצוותי עובדי שיקום, לביורוקרטיה הנוראית בכל פנייה ולעוד ועוד כשלים של אגף השיקום.

אנחנו פועלים במרץ לפתרון בעיות אלו. מיד עם כניסתי לתפקיד, הוצאתי מסמך למנכ”ל משרד הביטחון, האלוף במילואים אודי אדם, שבו פירטתי 112 נושאים שאני רואה בהם ליקויים הדורשים תיקון.

כמה מהם בתחום היחס לנכה, כמה בתחום הפגיעה בזכויות ואחרים בהתאמה של נהלים וזכויות לאחר עשור של קיפאון. שמחתי לגלות כי מנכ”ל משרד הביטחון פותח את דלתו בפניי. הוא הקים מיד צוות משותף לארגון נכי צה”ל ולמשרד הביטחון והצוות נפגש כבר פעמיים.

הוחלט על חלוקת הצוות לשישה צוותי משנה שיעסקו בסוגיות, והכול כדי לזרז את הגשת המסקנות למנכ”ל משרד הביטחון. אני מוצא חשיבות רבה בהידברות עם מנכ”ל משרד הביטחון.

בימים אלו אנו עוסקים גם בשיפור תדמית נכי צה”ל וארגון נכי צה”ל בקרב הציבור בישראל. לצערי, נוכחתי לדעת כי בעשור האחרון בחרו גופים אינטרסנטיים בממשלת ישראל להשתלח באוכלוסיית נכי צה”ל מטעמים כלכליים, לפרסם נתונים מוטעים, ולשסות אותנו זה בזה. אנו פועלים כיום כדי להוציא את האמת לאור, להראות כי נכי צה”ל הם נכס לאומי ולשקם את תדמיתם.

כל משימה כזאת שפירטתי כאן, היא משימה לקדנציה שלמה. אנו פועלים בו בזמן ובקדנציה אחת בכל המישורים ואנו נחושים. אין לי צל צלו של ספק כי אם נהיה כולנו מאוחדים, נעמוד במשימות בהצלחה רבה.

לסיום, באמצע החודש צוין יום ההוקרה השישי לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. אירועי ההוקרה מסוקרים בהרחבה בגיליון זה. ברצוני להודות לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, שבא לבית הלוחם בתל אביב לחגוג איתנו את יום ההוקרה. כמו כן, ברצוני להודות לגלי צה”ל ולשמעון אלקבץ, מפקד התחנה, שהקימו אולפן פתוח בבית הלוחם ושידרו ממנו במהלך היום. בטוחני כי בעתיד נוציא לפועל מיזמים משותפים נוספים.

שיהיה לכולם חג אורים שמח,
יו”ר הארגון,
עו”ד עידן קלימן

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שמואל ברקאי 49, אפקה, (בית הלוחם) תל־אביב , ת.ד. 39262
03-6461600
03-6421316
צור קשר