דבר היושב ראש

מרץ 2010חברים יקרים,

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נרכין את ראשינו ונחבק בחום את המשפחות האבלות. מאות אלפי אזרחי ישראל, בני משפחות, קרובים, חברים ואחים לנשק, יעלו למחרת אל בתי העלמין, להתייחד עם זכר הנופלים. נציגים של ארגון נכי צה"ל, כבכל שנה, יניחו גם השנה זרים על קברי החללים.

עוד באותו ערב ייפתחו חגיגות יום העצמאות ה־62. הרצף הזה, בין השכול לשמחה, מסמל באופן מובהק את המשותף לכלל אזרחי מדינת ישראל. תחושת הכאב של השכול, והגאווה הלאומית במדינתנו העצמאית, מזכירות לכולנו כי ההישגים האדירים של מדינת ישראל בתחומי הביטחון, הכלכלה, התרבות, המדע, החינוך ועוד, נקנו בדם אחינו ובנינו אשר נפלו בדרך, והותירו אותנו פוסעים בשורות חסרות. ביום הזה גם אנחנו, נכי צה"ל, צריכים לזקוף קומה ולהרגיש גאווה, על תרומתנו אנו, בגופינו ובנפשינו, למען ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל. בזכותנו ילדי ישראל גדלים במדינה בטוחה וחזקה יותר.

אחיי ואחיותיי, נכי צה"ל היקרים, ארגון נכי צה"ל הוא הארגון שלכם, ואנו העומדים בראשו, מצויים כאן כתורנים על משמרתם, כדי למלא את חובת הארגון כלפיכם. בשנה שחלפה פעלנו ללא לאות מול אגף השיקום במשרד הביטחון, והשבנו בהצלחה חלק מהזכויות שנגזלו מאיתנו במהלך השנים האחרונות. כעת ניצבים אנו אל מול אתגרים נוספים, ואנו ערוכים להיאבק במטרה להשיב את היחס שכל נכה ונכת צה"ל ראויים לקבל מאגף השיקום.

50 אלף נכי צה"ל הינם עדות חיה להקרבה ולתרומה של כל אחת ואחד מאיתנו למען תקומת המדינה, ולמאבק היומיומי שעודנו נמשך על קיומה של המדינה. ישראל ניצבת כיום בפני אתגרים רבים ומגוונים, אותם אתגרים שהוסיפו למרבה הצער חברים חדשים לשורותינו בעבר. מי ייתן ולא יצטרף אף לא חבר נוסף מעתה ואילך. בעת הזו נחזק את צה"ל ואת כוחות הביטחון, נתפלל לשובם של השבויים והנעדרים, נאחל החלמה מלאה לחיילים הפצועים ונעניק חיבוק אמיץ לכל המשפחות השכולות.

אני מאחל לכולכם ולכל בית ישראל ימים שקטים וחג עצמאות שמח.
שלכם,

חיים בר
יו"ר ארגון נכי צה"ל