משולחנו של היושב ראש

חברים יקרים,

בחודשים האחרונים נערך דיון בכנסת, בוועדת העבודה הרווחה והבריאות, בנושא תזכיר חוק הנכים. מטרתו להמיר את הוראות אגף השיקום לחוקים שאותם אי אפשר לשנות, אלא בשינוי חקיקה בכנסת. היתרון של התזכיר הוא, שאגף השיקום לא יוכל לשנות כראות עיניו את הזכויות שלנו בכל עת שירצה ובלי להתייעץ עם הארגון. חלק מהנוסחים המוצעים פוגעים בזכויותינו כנכי צה"ל, ולכן בוועדה אנו מתקנים את העוולות שעלולות להזיק. לאחר שהדיונים בוועדה יסתיימו, תועבר הצעת תזכיר חוק הנכים לאישור מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית.

עם תחילת שנת התקציב, כינסנו את הפורומים השונים כדי ליישם את התוכנית השנתית של המחוז לפעילות לחברי המחוז. לצערי, התקציב עבור אירועים בשנים האחרונות הצטמצם, לכן נתאם את הפעילות בהתאם לתקציב שאושר.
ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל השתתפו נציגים מטעם המחוז בטקסים ממלכתיים בבתי העלמין הצבאיים.

טיולים ואירועים:
ב־ 13 באפריל נערך טיול ג'יפים לחברי המחוז, שכלל ביקור באתרי מורשת וסיור בנופי הרי ירושלים. את הטיול תכננה וביצעה עמותת 4 Team על 4, ג'יפאים למען הקהילה, בראשות חבר הארגון שמעון כהן, שהצליח לנדב כשלושים ג'יפים ונהגים כדי להסיע כתשעים חברים. הנהגים הגיעו בהתנדבות מרחבי הארץ וקיבלו בשמחה ובאהבה את חברי המחוז.
בחודשים אפריל ומאי נערכו שלושה טיולי מורשת לצפון. הסיור עבר בנחל השופט, בסליק של קיבוץ עין השופט, בדלית אל־כרמל, בבית האמנית בותיינה שהוא גלריית אמנות להנצחת השואה, ואף במנזר מוחרקה עם תצפית לעמק יזרעאל. השתתפו כ־ 210 חברים ובני זוג. ב־ 7 בדצמבר התקיים אירוע תרבות לחברי המחוז בעלי נכות קשה 100 אחוז ומעלה בתיאטרון ירושלים. יו"ר המחוז, נעים עזר, בירך את החברים והוגשה ארוחה. לאחר מכן החברים צפו בהצגת תיאטרון "ילדים סורגים לאלוהים". ב־ 22 בדצמבר וב־ 22 בפברואר התקיימו הרצאות בנושא הביטוח הסיעודי החדש לחברי המחוז בבית הלוחם ירושלים. יועץ הביטוח של הארגון, שמיר קמינסקי, הסביר את השינויים והחידושים בביטוח הסיעודי ואת הכדאיות להמשיך בביטוח וכן לצרף בני משפחה גרעינית.

חלוקת קלנועיות:
זוהי הפעם השנייה שמר שלדון אדלסון תורם קלנועיות לנכי צה"ל.
הוקמה ועדה מקצועית אשר עיינה בבקשות של חברי הארגון כדי לאשרן. למחוז ירושלים הוקצבו כ־ 15 קלנועיות אשר חולקו בטקס בבית הלוחם ירושלים.

משולחן היו"ר:
1. תגמול קצבת מילואים עד היום, אגף השיקום דרש מנכים שמקבלים גם תגמול קצבת מילואים וגם תגמול לטיפול רפואי (תט"ר) ממשרד הביטחון, החזר כספי בגבוה התגמול, החל מיום שקיבלו אותו, משום שיש פה כפל תגמולים. לאחר דין ודברים של יו"ר המחוז עם אגף השיקום, בוטל ההחזר וגם לא יהיה קיזוז תגמול מילואים מהתט"ר. לכן, כל מי שקיזזו ממנו תשלומים בעניין זה (תשלומי יתר) ידרוש שיוחזרו הכספים.
2. כל חבר שהוכר כסיעודי ושמקבל ביטוח סיעודי, אסור לחברת הביטוח לגבות כל סכום מתלוש התגמולים. על מי שגבו ממנו לבקש את ההחזר מחברת הביטוח.
3. הוצאה לפועל נציגי הוצאה לפועל באים למשרדי המחוז על מנת לקצר תהליכים ולעזור לחברים בפני בעיותיהם מול ההוצאה לפועל. לצורך זה, יש ליצור קשר עם משרדי המחוז.
4. אפשר להגיש בקשות למלגות לימודים ויוצרים מיועד רק לנכים, פרטים במזכירות המחוז ובמיילים שיישלחו אליכם.
5. אני קורא לכל החברים שלא מילאו מוטבים עבור ביטוח חיים, לתאם עם המזכירות על מנת לתאם פגישות להסדרת העניין.
6. שוטרים וסוהרים שהם חברי הארגון רשאים לפנות לארגון נשות השוטרים והסוהרים, כדי לקבל ייעוץ משפטי כולל ליווי משפטי במחיר סמלי. טלפון 08-9212281 .

בכבוד רב,
נעים עזר, יו"ר מחוז ירושלים, מ"מ יו"ר הארגון