משולחנו של המנכ''ל

חברות וחברים יקרים,

ארגון נכי צה"ל יציין את שנת השבעים לייסודו בשנה הבאה, חודשים אחדים לאחר ששמי המדינה יוארו בזיקוקי דינור לרגל שבעים שנה לעצמאותה של ישראל. אך סמלי הוא, שדווקא בעיתוי זה, מתחיל ארגון נכי צה"ל, הלכה למעשה, לבנות בית לוחם לחברי מחוז השפלה. בבניית בית הלוחם החמישי יש גם משום אמירה ערכית של הארגון, המציינת את מחויבותו לכלל חבריו ברחבי המדינה, להעמיד להם מסגרת מותאמת, המרכזת במתקן אחד טיפולים שיקומיים, לרבות פעילויות ספורט, חברה ותרבות מגוונות.

בשנים האחרונות הציב ארגון נכי צה"ל לא מעט יעדים בתחום שיפור ושדרוג המתקנים והשירותים של בתי הלוחם לטובת החברים, על ידי בניית מתקנים חדשים במתחמי בתי הלוחם או שיפוץ ושדרוג הקיימים. זאת תוך ניהול אחראי ושקול, ושמירה על עתודה כספית זמינה לכל צורך. הארגון ניהל הליך של התייעלות אנרגטית בכל מתקניו, לאחר ביצוע סקר אנרגיה על ידי חברה המתמחה בתחום. נבנתה תוכנית רב שנתית, אשר יושמה במהלך השנים 2013 עד 2017 , ובמסגרתה הוחלפו מערכות אנרגיה ישנות במערכות אנרגיה בטכנולוגיות מתקדמות. פרויקט זה חסך עד כה כ־ 3 מיליון שקל, ויתרום לחיסכון עתידי משמעותי גם בטווח הארוך יותר.

תנופת העשייה שלנו אינה מסתכמת רק בתשתיות, אלא בפעילויות רבות כחלק מהמעגל החברתי והשיקומי. בעוד שבועות לא רבים ימריאו עשרים פצועי צה"ל לטיול שחרור בפרו, כחלק ממיזם הדגל שמובילה אגודת הידידים שלנו בישראל, זאת השנה הרביעית. פרויקט חשוב זה מעניק למשתתפיו את היכולת להאמין בעצמם ולעמוד באתגר מורכב נפשית ופיזית, ואכן הם מוכיחים זאת בכל פעם מחדש. בקיץ יצאו כארבעים בני ובנות מצווה של חברי הארגון למחנה מיוחד בקנדה, כחלק מפעילות אגודת ידידי הארגון בקנדה, בראשות ליסה לוי וטובי פלדברג. אנו עתידים לקבל כמאה קלנועיות, תרומת משפחת
אדלסון, בהמשך לתרומה דומה שהעניקו בנדיבותם בשנה שעברה. אבקש בהקשר זה להביע תודה מעומק הלב לד"ר
מרים אדלסון ולשלדון אדלסון, על מחווה מרגשת זו.

באתר האינטרנט של ארגון נכי צה"ל, במשרדי המחוזות ובגיליון הלוחם אפשר למצוא את המידע לצורך הגשת מועמדות לקבלת קלנועית.

יום עצמאות שמח לכם ולבני משפחותיכם
בברכה,

תא"ל (מיל') חיים רונן
מנכ"ל ארגון נכי צה"ל