קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לארגון נכי צה"ל

תרמו עכשיו לטובת חיילינו

בואו עשו לנו לייק בפייסבוק
ותיהיו מעודכנים

מערכת ממחושבת לניהול זכויות נכי צה”ל: כל המידע בלחיצת כפתור

5 יוני

חלום של שני עשורים ופיתוח של שנים הביא לבסוף לכך שנכי צה”ל יוכלו לקבל תמונה מלאה של הזכאויות המגיעות להם בלחיצת כפתור. המערכת, שתוכננה וגובשה בארגון נכי צה”ל, תבליך שעלותו מאות אלפי שקלים, נחשבת לפריצת דרך משמעותית וחדשנית בכל הקשור למיצוי זכויות. כבר בעת השימוש הראשוני במערכת במחצית השניה של שנת 2014, הופתעו נכי צה”ל רבים לגלות כי לא היו מודעים לשורה ארוכה של זכאויות המגיעות להם ממדינת ישראל ופעלו מול משרד הביטחון על מנת לממשן.

המערכת מאפשרת קבלת פלט זכאויות לאחר הזנת סעיפי הליקוי הרפואיים. ”בשנת 2000 כאשר עבדנו אופן ידני לחבר סעיף ליקוי לזכאות. המערכת הממוחשבת הייתה רק בגדר חזון. היום אני גאה לומר שהפכנו זאת למציאות”, אמר יו”ר ארגון נכי צה”ל, חיים בר, אשר עוד בהיותו יו”ר מחוז חיפה והצפון של הארגון, ראה חשיבות אדירה בפיתוח מערכת מעין זו. בר מלווה בסיפוק רב את התהליך ההטעמה במחוזות הארגון. “המערכת היא למעשה אמירה חדה וברורה שכל נכה צה”ל צריך לקבל את המגיע לו כדי שחייו יהיו שגרתיים עד כמה שניתן. הפכנו את העניין לפשוט, מהיר ויעיל. במקום חיפוש בלתי נגמר בין הררי ניירות, מסמכים והוראות אגף, כל המידע האישי נגיש בזמן קצר”.

למערכת הוכנס כלל המידע הרלוונטי- סעיפי הליקוי, תקנות רפואיות, הוראות אגף השיקום, הסכמים עם משרד הביטחון, חוזרים רפואיים, למסד נתונים אחד. המערכת מוציאה פלט מלא שבעזרתו ניתן לבחון את כלל הזכאויות.

הליך הטעמה של מערכת ניהול הזכויות יימשך גם בשנת 2016 ומהלכה ניתן יהיה לעשות שימוש במערכת במשרדי מחוזות הארגון.

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שמואל ברקאי 49, אפקה, (בית הלוחם) תל־אביב , ת.ד. 39262
03-6461600
03-6421316
צור קשר