קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לארגון נכי צה"ל

תרמו עכשיו לטובת חיילינו

בואו עשו לנו לייק בפייסבוק
ותיהיו מעודכנים

בית הלוחם המתוכנן באשדוד

1 אוגוסט

ארגון נכי צה”ל צפוי לאשר בשבועות הקרובים את מועד תחילת הקמתו של בית לוחם חמישי במספר, בדרום מערב אשדוד, אשר צפוי לתת מענה לכ-7,000 חברים המתגוררים במחוז השפלה. בתי הלוחם של ארגון נכי צה”ל הינם מודל ייחודי בעולם ומשמשים כמרכז שיקום, ספורט, תרבות וחברה לנכי צה”ל ובני משפחותיהם, המקיים מאות חוגים ופעילויות שיקומיות ואחרות.

בית הלוחם באשדוד יבנה על שפת הים ברובע י”ז ויצטרף למוסדות הקיימים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, יכלול בין היתר אולם ספורט תקני, בריכה חצי אולימפית, מרכז פיזיותרפיה, בריכה טיפולית, אולמות כושר, סטודיו ספורט ופילאטיס, כיתות חוגים, אולם ביליארד ומסעדה. בשטחי החוץ יבנו מגרשי טניס, בריכת פעוטות, בימת אירועים ועוד. הבית כולו יהיה מותאם לנכי צה”ל בכל סוגי הנכויות ובכל דרגות הנכות.

הקמת בית הלוחם באשדוד נידונה במוסדות ארגון נכי צה”ל כבר בשנת 1999 ועברה מספר רב של דיונים ובחינה יסודית, לרבות מענה להערות מבקר המדינה משנת 2005, עריכת דו”ח בדיקת ביקושים, סקר סיכונים ובדיקות מקצועיות נוספות.
כספי עלות בנייתו של בית הלוחם באשדוד, כ-130 מיליון שקל, מקורן בתרומות אשר חלקן כבר נמצא בקופת הארגון והיתרה תגויס עם התקדמות הבניה. בית הלוחם יפעל באוריינטציה ימית, ויציע לחברים פעילות שונות הקשורות לים ולמים, לצד מגוון הפעילויות השיקומיות האחרות. בית הלוחם יעסיק כ – 100 עובדים, שגיוסם יחל לקראת סיום הבניה, הצפויה לערוך כשנתיים וחצי. ההערכה היא כי עם פתיחתו של בית הלוחם, ייקחו חלק בפעילותו כ-5,000 עד 7,000 נכי צה”ל ובני משפחותיהם חברי מחוז השפלה של ארגון נכי צה”ל. אבן הפינה לבית הלוחם אשדוד הונחה בשנת 2012, על ידי רא”ל (במיל’) משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון כיום, בעת שהיכן בתפקידו הקודם כשר לעניינים אסטרטגיים. יעלון עמד בדבריו על הקשר שלא ינתק בין פציעתו של נכה צה”ל בקרב ועל הקרב לשיקום החבר.

“ההחלטה להקמת בית הלוחם אינה החלטה כלכלית, אלא החלטה ערכית ממעלה ראשונה”, אמר
יו”ר ארגון נכי צה”ל חיים בר, “לא מספיק לדבר על החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה לנכי צה”ל, אלא יש גם לפרוע אותו וזה מה שאנו עושים”. בר ציין כי בית הלוחם בראשונה ובראשונה מרכז שיקום. “זהו בית שני, ולעיתים אף ראשון, לאלפי נכי צה”ל ובני משפחותיהם. אני גאה שהגענו ליום בו נוכל להתחיל לבנות ולממש את סיפור ההצלחה המופלא הזה, הזוכה לתשבחות מכל רחבי העולם”.

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שמואל ברקאי 49, אפקה, (בית הלוחם) תל־אביב , ת.ד. 39262
03-6461600
03-6421316
צור קשר