עיתון דה מרקר התנצל בפני ארגון נכי צה''ל

שנה גודל טקסט : א א א


תאריך : 20/1/2016       

הבוקר, 20 בינואר 2016, פרסם עיתון דה מרקר, התנצלות מקיפה ומפורטת על פרסומים שקריים נגד ארגון נכי צה''ל שראו אור במהלך 2014.

ארגון נכי צה''ל הגיש במהלך שנת 2014, שתי תביעות דיבה (בבית המשפט המחוזי בתל אביב ובבית משפט השלום בהרצליה) לאחר שבכתבות שפרסמה הכתבת טלי חירותי-סובר הופיעו שורה של טענות חסרות בסיס, הצגה מעוותת ושקרית של המצב הכלכלי של הארגון, ויחוס פעולות לא תקינות ליו''ר הארגון ולנושאי משרה אחרים שלא היו ולא נבראו.
שמו הטוב של ארגון נכי צה''ל עמד בראש מעניינו ובמשך למעלה משנה וחצי, נאבקנו באופן עקבי ועיקש על מנת שהאמת תצא לאור. מאבקנו נשא פרי.

בתום הליך גישור שניהל עו''ד עמוס גבריאלי, סוכם כי העיתון יתנצל בפני ארגון נכי צה''ל ומנהליו ויחזור בו מאמירות שקריות שנכתבו בכתבות. כמו כן, יורדו הכתבות האמורות מאתר האינטרנט של העיתון.

ארגון נכי צה"ל מתנהל בשקיפות מוחלטת, מבוקר באופן שוטף על ידי רשם העמותות, מבקר המדינה, החשב הכללי באוצר, מבקר מערכת הביטחון, קסמן וקסלמן ומבקר פנים, המעידים על פעילותו התקינה של הארגון.

בדיון שנערך בוועדה לענייני ביקורת מדינה בכנסת ב-11 בינואר 2016, אמרה עו"ד אביטל שרייבר, סגנית ראש רשות התאגידים והעמותות: "העמותה (ארגון נכי צה"ל) איננה בסכנה להמשך קיומה, ויש לה עודף תקציבי ולא גרעון".
לצערנו גורמים חורשי רע שלא טובת הארגון או טובת נכי צה"ל לנגד עיניהם, מנסים להרוס ולהשמיץ, אך ידם לא תצלח. ארגון נכי צה"ל לא יהסס לפעול בכל אמצעי העומד לרשותו כנגד כל מי שינסה לפגוע בשמו הטוב.

תא"ל (מיל') חיים רונן, מנכ"ל ארגון נכי צה"ל: "ההתנצלות של עיתון דה מרקר מדברת בעד עצמה. העיתון בחר לסלף את האמת ולפרסם מצג שווא המבוסס על אמירות וטענות של גורמים שפועלים מאינטרסים זרים. מהרגע הראשון הודענו כי נלחם על האמת שלנו, האמת של הארגון אשר פועל למען עשרות אלפי נכי צה"ל. הבוקר, האמת יצאה לאור. העשייה הענפה של ארגון נכי צה"ל בשנים האחרונות, לצד שבחים מכל מעבר, לרבות מגורמי וגופי ביקורת, מדברת בעד עצמה. אנו נמשיך לפעול למען רווחתם ושיקומם של נכי צה"ל ולא ניתן לאיש לפגוע ולהרוס זאת".