חדשות הארגון

בדרך להטבות נוספות לנכי צה"ל

10/5/2016

בשורה מעודדת לנכי צה"ל: בעקבות פריצת דרך במגעים בין נכי צה"ל למשרד הביטחון, צפוי בקרוב מאוד להיחתם הסכם סופי להצגת תזכיר הצעת החוק לעיגון בחקיקה של זכויות נכי צה"ל. ההסכם, אותו אישרה בסוף השבוע המזכירות הפעילה של ארגון נכי צה"ל ברוב קולות, צפוי לעלות למדינה כ-4 מיליארד שקלים בשנה.

ארגון נכי צה"ל עמד ועומד כחומה בצורה על מנת להגן על זכויות חבריו

4/5/2016

בתקופה האחרונה, מתפרסמים דיווחים שונים ולא מבוססים על שינויים לכאורה בזכויות נכי צה"ל. ארגון נכי צה"ל עמד ועומד כחומה בצורה על מנת להגן על זכויות חבריו והגיע, במרוצת השנים, להישגים רבים.

אביו של אוהד הפצוע הקשה ביותר של צוק איתן בראיון על טיול בנו על טיול בנו לטראק בנפאל

13/4/2016

אוהד בן ישי, לוחם יחידת אגוז נפצע באורח אנוש במבצע "צוק איתן". למרות הפציעה הקשה, הוא לא אמר נואש, ובסיוע הוריו, שמעון ואריקה, החל במסע שיקום מעורר השראה. בימים אלה עומד לשבור אוהד שיא נוסף: הוא יצא עם 19 פצועי ופצועות צה"ל לטיול שחרור, מיזם ייחודי שיצרה אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל בשיתוף אל על.

נפצענו עבור המדינה - אל תפקירו אותנו!

31/3/2016

בית המשפט של ציבור אזרחי מדינת ישראל בשם החוב המוסרי והערכי למי שנפצע, נחבל או חלה בעת שירותו הצבאי

צו 8 לנכי צה"ל

31/3/2016

בימים האחרונים הודיע משרד הביטחון כי יפעל באופן חד צדדי להגשת תזכיר חוק חדש מטעמו הצפוי לפגוע מהותית בזכויות נכי צה"ל. במקביל, החל משרד הביטחון לנקוט פעולות שמטרתם למוטט את ארגון נכי צה"ל וזאת כדי להסיר באופן את המכשול היחיד העומד בפניהם. כזכור, בשנת 2012 מנע ארגון נכי צה"ל הגשת תזכיר דומה ואילץ את משרד הביטחון לנהל משא ומתן עם הארגון להגשת תזכיר מוסכם, תוך הוספת הרחבות והישגים רבים לטובת נכי צה"ל.

''לא נמצא מקום להתערבות רשם העמותות''

14/3/2016

בחודשים האחרונים נדרשנו, לבקשת רשם העמותות במשרד המשפטים, להשיב לשאלות שונות בעקבות פניות בנושאים מגוונים שהגיעו אל שולחנם ובהם נושאי השכר, הליך קבלת ההחלטות בעניין בית הלוחם באשדוד, גיוס תרומות ועוד. דו"ח רשם העמותות, בדק וקבע באופן חד משמעי, בכל אחד מהנושאים, כי לא נפל כל פגם ולו הקטן ביותר, בהתנהלות ארגון נכי צה"ל.

בתי הלוחם

בית הלוחם תל אביב

בית הלוחם חיפה

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם אשדוד

בית הלוחם אשדוד

בית (הארחה) קיי

בית קיי

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>מסעות שנתיים

מסע האופניים השנתי - נעים על גלגלים

ארגון נכי צה"ל בשיתוף מועצה אזורית אשכול שמחים להזמינכם כבכול שנה למסע האופניים השנתי בכבישי האזור. מסע אופניים על כבישים באזור חבל הבשור מסע אופניים שבא לציין את הקשר והאחדות בין כל סוגי הרוכבים מכל סוגי הקהילות יחד עם המגבלה בקהילה אופניים ככלי תחבורה המקשר ומגשר בין אנשים. בואו והצטרפו אלינו למסע האופניים המראה את הקשר ההדוק הזה

מסעות מורשת

המסעות מיועדים לנכי צה"ל ובני משפחתם, לוחמים בעבר ובהווה ובני משפחתם, ולכל אוהבי ארץ ישראל. המסעות אינם טיול אלא שילוב של הכרת הארץ ומורשת הקרב בעיקר של נכי צה"ל מפגש עם הציבור מהמקומות בהם אנו הולכים והבאת רוח ארגון נכי צה"ל לידיעתם וכמובן קבוצה שתומכת ונתמכת על ידי כל אחד מחבריה זה בזה.


פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.