דלג לתוכן
תפריט

בראש החדשות

בדרך למטה, בדרך למעלה

23/7/2017

להנרי יש רק רגל אחת, אסי לא רואה, סוסנה מכוסה צלקות, ובראשו של דין חקוקות תמונות הזוועה מהקרב בסג'עייה אבל בטיפוס המפרך להימלאיה, בטיול שחרור מאוחר לפצועי צה"ל, הם השאירו מאחור את כל הכאבים והפחדים, פרקו את עול הזיכרונות ושעטו יחד קדימה בין הרים מושלגים ונהרות זורמים גילו שצלילה לתהומות הנפש יכולה דווקא להקל על טיפוס לראש הפסגה

הטרק הגדול בטיול שחרור, הודו 2017 הסתיים

14/7/2017

הטרק הגדול בטיול שחרור, הודו 2017 הסתיים. 20 פצועי צה"ל יחד עם הידידים של פצועי צה"ל הוכיחו שלמרות מגבלות פיזיות, אין דבר שהם לא יכולים לעמוד בו. כך נראה האתגר שלהם: ארבעה ימים בלינת שטח, 45 ק"מ, 24 שעות הליכה מצטברות, טיפוס מגובה 3,200 מטר ועד הקנדלה-לה בגובה 5,000 מטר. גיבורים!

בדרך לפסגה

5/7/2017

טיול שחרור מאוחר: 20 פצועי צה"ל ממלחמת לבנון השנייה, ממבצע צוק איתן ומגל הטרור האחרון המריאו אמש למסע אתגרי בן שבועיים בהודו, ביוזמת אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל ובשיתוף חברת אל־על. לאחר הנחיתה במומבאי הם ימשיכו למחוז לדאק בצפון הודו, שם ייצאו לטרק בהרי ההימלאיה ויעפילו לגובה של 4,800 מטר מעל פני הים.

טורקי בנמל למען פצועי צה"ל

14/6/2017

חנות "טורקי בנמל" הולכת ונשלמת. מיום רביעי 14/6 ועד יום שני 19/6 תוכלו לרכוש מגוון מוצרים שבאים בטוב עם טורקי (כגון כוס עם חריטה אישית ב-10 שקלים) וכך לתרום לפצועי צה"ל. מחכים לכם בנמל תל אביב!

משרד מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור עורך ביקורת על התנהלותן של הוועדות הרפואיות באגף שיקום

29/5/2017

במסגרת זו מבקש משרד מבקר המדינה לבחון את התנהלותן של הוועדות הרפואיות המחוזיות והעליונות מנקודת מבטם של נכי צה"ל המופיעים בפניהן. לבקשת משרד מבקר המדינה התבקשנו לפרסם שאלון משוב שנועד לאתר ליקויים בפעילות הוועדות הרפואיות, ככל שישנם, ולהאיר את עיני אגף שיקום נכים במשרד הביטחון לקיומם.

אירוע ארגוני "מחול וצלילים" במתחם התחנה – ירושלים

11/5/2017

בתאריך 10.5.17 התקיים אירוע ארגוני במתחם התחנה בירושלים. באירוע השתתפו כ - 100 רקדנים וזמרים מארגון נכי צה"ל.

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>מסעות שנתיים

מסע האופניים השנתי - נעים על גלגלים

ארגון נכי צה"ל בשיתוף מועצה אזורית אשכול שמחים להזמינכם כבכול שנה למסע האופניים השנתי בכבישי האזור. מסע אופניים על כבישים באזור חבל הבשור מסע אופניים שבא לציין את הקשר והאחדות בין כל סוגי הרוכבים מכל סוגי הקהילות יחד עם המגבלה בקהילה אופניים ככלי תחבורה המקשר ומגשר בין אנשים. בואו והצטרפו אלינו למסע האופניים המראה את הקשר ההדוק הזה

מסעות מורשת

המסעות מיועדים לנכי צה"ל ובני משפחתם, לוחמים בעבר ובהווה ובני משפחתם, ולכל אוהבי ארץ ישראל. המסעות אינם טיול אלא שילוב של הכרת הארץ ומורשת הקרב בעיקר של נכי צה"ל מפגש עם הציבור מהמקומות בהם אנו הולכים והבאת רוח ארגון נכי צה"ל לידיעתם וכמובן קבוצה שתומכת ונתמכת על ידי כל אחד מחבריה זה בזה.


פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.