חדשות הארגון

גולפאי ישראל עם נכי צה"ל

1/7/2015

מסורת טורניר הגולף נמשכת ולאחר הפסקה של שנה לאור מבצע "צוק איתן", חזרו השחקנים אל הדשא והגומות. מספר שיא של 94 גולפאיות וגולפאים ממועדוני הגולף בקיסריה ובגעש וביניהם 8 חברי נבחרת הגולף של ארגון נכי צה"ל שהוקמה כחמש שנים.

ארגון נכי צה"ל עם הפנים לקהילה

29/6/2015

45 תלמידי בית הספר לילדים אוטיסטים "חורשה" מכפר מסריק, ביקרו אתמול בבית ההבראה "בית קיי" בנהריה במה שהפך כבר למסורת מרגשת ונהנו יחד עם 45 מלווים, מיום כיף גדוש בפעילויות, כולל רחצה בבריכה, משחקי מים וארוחת צהריים.

למה לתת לעובדות להרוס סיפור עיתונאי?

15/6/2015

עיתון דה מרקר והכתבת טלי חירותי ממשיכים להוביל את האג'נדה נגד ארגון נכי צה"ל והבוקר, במסגרת הקמפיין, הגדילו לעשות כאשר פרסמו כתבה נרחבת ללא שפנו כלל לבקשת תגובה או התייחסות מהארגון. אין גוף במדינה, אדם במגזר הציבורי או הפרטי שראוי שיקום בבוקר ויראה הכפשות, שקרים וטענות מעוותות המתפרסמות בתקשורת מבלי שקיבל כל אפשרות להציג את עמדתו טרם לפרסום ולהגן על שמו.

בבית הלוחם בחיפה נחנך מכון הפיזיותרפיה המחודש והמשודרג

5/6/2015

בבית הלוחם בחיפה נחנך מכון הפיזיותרפיה המחודש והמשודרג. המכון החדש, המשתרע על שני מפלסים, תוכנן לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר ויציע גישות טיפול חדשניות ומתקדמות. היקף הטיפולים בנכויות שונות שניתנים במקום על ידי הצוות המיומן, צפוי לגדול בצורה ניכרת לאור המתקן המרשים והציוד המשוכלל.

ארגון נכי צה"ל עתר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להקפיא את המכרז למלווים רפואיים שפרסם משרד הביטחון

5/6/2015

ארגון נכי צה"ל עתר לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להקפיא את המכרז למלווים רפואיים שפרסם משרד הביטחון, זאת לאור ליקויים ופערים חמורים לכאורה שנפלו בו ומכאן חשש ממשי לפגיעה ב-1,800 נכי צה"ל קשים אשר שגרת יומם לא תוכל להתנהל ללא ליווי הולם וראוי.

הישגים והצלחות לארגון נכי צה״ל בשנת 2014

28/5/2015

בישיבת הועד הארצי שנערכה באחרונה הוצגה תנופת העשייה והפעילות בכל התחומים: עליה בהיקף החברים בבתי הלוחם, במספר החוגים ובכמות המשתתפים, בכספי התרומות מהארץ ומהעולם, בסיוע לחברים ובמיזמי תשתית מרשימים, לרבות תוך בניה ירוקה.

נכי צה"ל זוכים להטבות שלא הכירו

13/5/2015

עשרות נכי צה"ל הופתעו לאחרונה לגלות כי כלל לא היו מודעים לשורה ארוכה של זכאויות והטבות המגיעות להם מהמדינה, והחלו לפעול כעת מול משרד הביטחון על מנת לממשן. תמונת הזכאויות המלאה נחשפה בפני הנכים לראשונה הודות למערכת ממוחשבת ייחודית שפותחה בארגון נכי צה"ל בהשקעה של יותר מחצי מיליון שקלים.

יש לאפשר לכל אחד מנכי צה"ל לקבל את הטכנולוגיה המיטבית שאושרה לשימוש לנכי צה"ל

10/5/2015

כך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב, בעתירה שהגיש נכה צה"ל שנפגע בשדה הקרב במלחמת ששת הימים ונכותו נקבעה על 100%+ לאחר שאגף השיקום במשרד הביטחון, סירב לממן לו תותבות אלה ונקט בעניינו בהחלטות לא סבירות. "החלטת בית המשפט", אמר חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל, "עשתה צדק עם העותר והמחישה כי תהליך קבלת ההחלטות במשרד הביטחון היה שרירותי ולא מוצדק.

טיול שחרור: נכי צה"ל יצאו לטרק בהודו

30/4/2015

מהתופת בדרום הר חברון, בעזה ובלבנון - לטיול שחרור בהודו: 20 נכי צה"ל המריאו אתמול למומבאי במסגרת מבצע מיוחד שאותו ארגנה אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל. באיחור של חודשים ושנים יוכלו הנכים לממש את הטיול המסורתי בעולם שאותו עושה כמעט כל חייל משוחרר.

בתי הלוחם

בית הלוחם תל אביב

בית הלוחם חיפה

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם אשדוד

בית הלוחם אשדוד

בית (הארחה) קיי

בית קיי

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.