חדשות הארגון

"דווקא ביום זה כאשר העם בישראל ותנועות הנוער מוקירים את פצועי מערכות ישראל – אנו נחשפים להתנהלות כושלת בשיקום הפצועים"

29/11/2015

נאום יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר באירוע הוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בית הנשיא.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, באגרת לנכי צה"ל לקראת יום ההוקרה הממלכתי

18/11/2015

"...ושילמתם מחיר כבד בעקבות פציעתכם – על כך צה"ל ועם ישראל כולו חבים לכם חוב מוסרי גדול. הצלקת אותה אתם נושאים בכל עת היא סמל לתרומתכם האדירה לעם, למדינה ולצבא ההגנה לישראל.

טיפוס הנכים בישראל פורץ גבולות בינלאומיים

18/11/2015

כבוד לקבוצת טיפוס בית הלוחם תל אביב : בגביע העולם ואליפות אירופה בצרפת סיים מתן ברמן במקום השלישי, ודניאל בר דוד במקום הרביעי בשקלול העולמי, ושלישי בשקלול האירופאי. קבוצת טיפוס בית הלוחם תל אביב הוקמה בשנת 2011 בעקבות מפגש בין ניצן אורבך גרשוביץ לקבוצת נכי צה"ל צעירים שביקשו להתנסות בטיפוס קירות.

למרות המצב הביטחוני: החל מסע "אומץ בתנועה" של ארגון נכי צה"ל

19/10/2015

מסע האופניים המסורתי, שבו משתתפים עשרות נכי צה״ל כחלק ממסע ״אומץ בתנועה", החל אתמול. את המסע מארגן ארגון נכי צה״ל זו השנה השמינית ברציפות ומשתתפים בו כ־ 60 אורחים שהגיעו המיוחד מקנדה ומארה״ב.

ספרו את הסיפור שלכם!!

16/10/2015

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה יתקיים ב-29.11.2015. כחלק מהאירועים המתוכננים, אתם מוזמנים לקחת חלק בנבחרת השגרירים של יום ההוקרה שתבקר במאות בתי ספר ורשויות מקומיות ברחבי הארץ ולספר את הסיפור הייחודי שלכם!!

משלחת ארגון נכי צה"ל בהובלת יו"ר אגודת הידידים בישראל, השתתפה במרתון ברלין

29/9/2015

ביום ראשון, ערב סוכות, בשעה 08:43 בבוקר שעון ברלין, נרשמה עוד היסטוריה ישראלית. לצידם של כ־40 אלף רצי מרתון ברלין, הנחשב למהיר בעולם, יצאה לדרך קבוצה של 21 רוכבים על אופני יד - משלחת ארגון נכי צה"ל למרתון.

פעילות ארגון נכי צה"ל נושאת פרי: הנחה בחשבון החשמל

13/9/2015

לאחר פעילות ארוכה ומאומצת של ארגון נכי צה"ל, הוחלט השבוע כי אוכלוסיית נכי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בעלי 50% נכות ומעלה, יהיו זכאים להנחה של 50% בחשבון החשמל. שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, חתם על התקנות המאפשרות את הוספתם לרשימת האוכלוסיות הזכאיות לה. יו"ר ארגון נכי צה"ל חיים בר: "זאת בשורה חשובה לקבוצה גדולה של נכי צה"ל, בינהם גם מקבלי תגמולי המחיה".

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר, קיבל את פרס הבינלאומי בתחום השיקום מהפדרציה לוותיקי המלחמה

11/9/2015

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר, קיבל את פרס הבינלאומי בתחום השיקום מהפדרציה לוותיקי המלחמה. בטקס מרגש שנערך בפולין, בהשתתפות נציגים מעשרות מדינות. הפרס הוענק לבר על פועלו רב השנים למען רווחתם של נכי צה"ל, שמירה על זכויותיהם אל מול גופי המדינה וכן פיתוח ובנייה של מרכזי שיקום במסגרת תפקידו כיו"ר הארגון.

דו"ח סיכום פעילות ארגון נכי צה"ל 2009- 2014

26/8/2015

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל, הגיש את דו"ח סיכום הפעילות לשנים 2009 עד 2014, ליו"ר הועידה הארצית, שמעון מלול ליושבי מחוזות הארגון. הדו"ח הכולל פירוט הנעשה בשנים אלה בתחום זכויות ורווחה, הליכים משפטיים, מחוזות ארגון, בתי הלוחם, קרן נכי צה"ל ואגודת הידידים ישראל, מטה הארגון ועוד.

בתי הלוחם

בית הלוחם תל אביב

בית הלוחם חיפה

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם אשדוד

בית הלוחם אשדוד

בית (הארחה) קיי

בית קיי

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.