חדשות הארגון

אתר אינטרנט חדש לאגף שיקום נכים

27/1/2016

כתובת האתר נשארה ללא שינוי: www.shikum.mod.gov.il באתר החדש ישנו אזור אישי חדש, באמצעותו יוכלו הזכאים להגיש בקשות לטיפול האגף בצירוף מסמכים רלוונטיים סרוקים ולהתעדכן בסטטוס בקשות שהוגשו על ידם לאגף.

עיתון דה מרקר התנצל בפני ארגון נכי צה"ל

20/1/2016

הבוקר, 20 בינואר 2016, פרסם עיתון דה מרקר, התנצלות מקיפה ומפורטת על פרסומים שקריים נגד ארגון נכי צה"ל שראו אור במהלך 2014. בתום הליך גישור שניהל עו"ד עמוס גבריאלי, סוכם כי העיתון יתנצל בפני ארגון נכי צה"ל ומנהליו ויחזור בו מאמירות שקריות שנכתבו בכתבות. כמו כן, יורדו הכתבות האמורות מאתר האינטרנט של העיתון.

אושר תקציב ארגון נכי צה"ל לשנת 2016

17/12/2015

הועד הארצי של ארגון נכי צה"ל אישר בישיבתו האחרונה מיום 9.12.15 את תקציב ארגון נכי צה״ל ומוסדותיו לשנת 2016, בהתאם להצעתו של יו"ר הארגון, חיים בר וברוב של 18 בעד ואחד נגד.

המפקד, ברוך הבא לארגון נכי צה"ל!

1/12/2015

הרמטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט, ראש אכ"א, האלוף חגי טופלנסקי וראש מחלקת נפגעים, אל"מ יפה מור, ביקרו הערב אצלנו בבית הלוחם בתל אביב. הרמטכ"ל שמע סקירה מקיפה מיו"ר הארגון חיים בר על הפעילות הענפה ועל היוזמות של הידידים של ארגון נכי צה"ל בראשות אלוף (מיל') אליעזר שקדי.

עדכון תגמולים לפי מדד אוקטובר 2014

2/12/2015

לאחרונה התקיימה פעילות משותפת בין הארגון לאגף השיקום שכללה בין היתר, בדיקת שיעור עליית המדד, הכנת צווים ותקנות, בדיקת נוסח הצווים, דיון בוועדת העבודה הבריאות והרווחה בכנסת לאישור הצווים והתקנות. יו"ר ארגון נכי צה"ל, מברך את אבנר גולן, מנהל אגף זכיות ורווחה, על עבודתו הענפה וטיפולו המסור כנציג הארגון, בכל הנוגע ליישום ההסכם ועדכון התגמולים.

עדכון בדבר זכאות לתשלום מופחת בחשבון החשמל לזכאים על פי חוק

2/12/2015

בהתאם לתיקונים לחוק משק החשמל ובהתאם לתקנות שקבע שר האנרגיה התשתיות והמים (תשלום מופחת לזכאים שונים וביניהם גם נכי צה"ל) התשע"ה 2015, שנכנסו לתוקף החל מיום 20.12.15, להלן הבהרות בנוגע למימוש הזכאות

רפורמה במבנה התעריפים של התחבורה הציבורית לבעלי מוגבלויות לרבות נכי צה"ל ונכי פעולות איבה

2/12/2015

ההסדר החדש ייכנס לתוקף החל מיום 1.12.2015 ובמסגרתו יהנו כל בעלי המוגבלויות לרבות, נכי צה"ל ונכי פעולות איבה בעלי תעודת נכה, להנחה של 33% בכל קווי הרכבת והאוטובוס בישראל. ההנחה לא תחול על מלווים לנכים. עיוורים בעלי תעודת נכה ותעודת עיוור, יזכו לפטור מלא מדמי נסיעה בכל קווי תח"צ כולל לאילת.

"דווקא ביום זה כאשר העם בישראל ותנועות הנוער מוקירים את פצועי מערכות ישראל – אנו נחשפים להתנהלות כושלת בשיקום הפצועים"

29/11/2015

נאום יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר באירוע הוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, בית הנשיא.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, באגרת לנכי צה"ל לקראת יום ההוקרה הממלכתי

18/11/2015

"...ושילמתם מחיר כבד בעקבות פציעתכם – על כך צה"ל ועם ישראל כולו חבים לכם חוב מוסרי גדול. הצלקת אותה אתם נושאים בכל עת היא סמל לתרומתכם האדירה לעם, למדינה ולצבא ההגנה לישראל.

בתי הלוחם

בית הלוחם תל אביב

בית הלוחם חיפה

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם אשדוד

בית הלוחם אשדוד

בית (הארחה) קיי

בית קיי

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.