חדשות הארגון

דו"ח סיכום פעילות ארגון נכי צה"ל 2009- 2014

26/8/2015

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל, הגיש את דו"ח סיכום הפעילות לשנים 2009 עד 2014, ליו"ר הועידה הארצית, שמעון מלול ליושבי מחוזות הארגון. הדו"ח הכולל פירוט הנעשה בשנים אלה בתחום זכויות ורווחה, הליכים משפטיים, מחוזות ארגון, בתי הלוחם, קרן נכי צה"ל ואגודת הידידים ישראל, מטה הארגון ועוד.

יו"ר ארגון נכי צה"ל נועד עם שרת המשפטים

26/8/2015

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר, נועד עם שרת המשפטים, איילת שקד, בלשכתה בתל אביב. במהלך הפגישה, בה נכחו עו"ד שלמה ארדינסט, יו"ר עמותת "ערים בלילה", מר אלי בירנבאום מעמותת "אנשי הדממה" ועו"ד שי פרבר, עלו שורה של נושאים מהותיים.

מנהל הרשות הממשלתית למים וצוותו הבכיר, ערכו ביקור עבודה בארגון נכי צה"ל

6/8/2015

מנהל הרשות הממשלתית למים, אלכסנדר קושניר וצוותו הבכיר, ערכו ביקור בארגון נכי צה"ל, בהזמנתו של יו"ר הארגון, חיים בר, על מנת להדק את שיתוף הפעולה בין הגופים ולקדם נושאים שונים. בפגישה נקבע כי רשות המים תמשיך לפעול על מנת לממש את ההטבה בתעריפי במים לזכאים על פי תקנת משרד האוצר מאוגוסט 2014, תוך איתור האוכלוסיות הזכאיות מקרב נכי צה"ל.

מצגת מנכ"ל ארגון נכי צה"ל לקראת הקמת בית הלוחם באשדוד

27/7/2015

המצגת כוללת את תהליך קבלת ההחלטות בארגון נכי צה"ל לבניית בית הלוחם באשדוד, הדיונים במוסדות הארגון, החלטות הועד הארצי, בדיקות התכנות, סקרים, הערכות כלכלית, מענה להערות מבקר המדינה ותיאור הפרויקט. פרסום המצגת באופן פומבי מהווה המחשה למדיניות השקיפות ומנהל התקין בו נוקט הארגון.

"במדינת ישראל לא יהיו נכי צה"ל סוג ב'"

21/7/2015

בארגון נכי צה"ל ערכו בימים האחרונים דיון בראשות היו"ר, חיים בר, המנכ"ל, תא"ל (מיל') חיים רונן וגורמים מקצועיים במטה הארגון, לשם היערכות למסקנות ועדת לוקר, זאת לאור עיסוקה בדו"ח ועדת גורן אשר דנה בסוגיית ההכרה בנכי צה"ל. "בפני כל העוסקים במלאכה", הבהיר בר, "מונח ההסכם שנחתם בתחילת 2013, בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מנכ"ל משרד הביטחון ועל דעת משרד האוצר לבין הארגון.

מלגות לספורטאים מצטיינים

16/7/2015

74 ספורטאים ומאמנים קיבלו אמש מלגות מארגון נכי צה"ל, בסכום כולל של כחצי מיליון שקל, לאור פעילותם והישגיהם בתחרויות בארץ ובעולם. כספי התרומות למלגות נאספו מארה"ב, אוסטרליה, אנגליה, ספרד, ישראל ודרום אפריקה.

רעיית נשיא המדינה: "החברה בישראל חבה לכם חוב ערכי ומוסרי"

13/7/2015

הקרנת בכורה של סרט המתעד את טיול השחרור שערכו פצועי צה"ל בהודו, נערכה בבית הלוחם בתל אביב במעמד נחמה ריבלין, רעיית נשיא המדינה ואורחים רבים נוספים, בהם שר הביטחון לשעבר, שאול מופז והרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ.

ערב מיוחד ומרגש לנכי צה"ל מהמגזר הבדואי, נערך בבית הלוחם באר שבע, לכבוד צום הרמדאן וחג עיד אל פיטר

7/7/2015

באירוע השתתפו עשרות חברים בדואים, אורחים ומכובדים. עבד אבוחוסה, לוחם חטיבת גולני, שנפצע במבצע "צוק איתן", סיפר את סיפור פציעתו וקיבל מחיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל ומשמעון מלול, יו"ר הועד הארצי, את סיכת הארגון.

גולפאי ישראל עם נכי צה"ל

1/7/2015

מסורת טורניר הגולף נמשכת ולאחר הפסקה של שנה לאור מבצע "צוק איתן", חזרו השחקנים אל הדשא והגומות. מספר שיא של 94 גולפאיות וגולפאים ממועדוני הגולף בקיסריה ובגעש וביניהם 8 חברי נבחרת הגולף של ארגון נכי צה"ל שהוקמה כחמש שנים.

בתי הלוחם

בית הלוחם תל אביב

בית הלוחם חיפה

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם ירושלים

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם באר שבע

בית הלוחם אשדוד

בית הלוחם אשדוד

בית (הארחה) קיי

בית קיי

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.