חדשות הארגון

ביטאון הלוחם
גליון מס' | 274

מוזמנים לצפות בגיליון האחרון של הביטאון

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לארגון נכי צה"ל

תרמו עכשיו לטובת חיילינו

חופשה בבית קיי
נצלו את ההטבה שמגיעה לכם וצאו לחופש

בדרך להטבות נוספות לנכי צה”ל

3 מרץ

שורה מעודדת לנכי צה”ל: בעקבות פריצת דרך במגעים בין נכי צה”ל למשרד הביטחון, צפוי בקרוב מאוד להיחתם הסכם סופי להצגת תזכיר הצעת החוק לעיגון בחקיקה של זכויות נכי צה”ל. ההסכם, אותו אישרה בסוף השבוע המזכירות הפעילה של ארגון נכי צה”ל ברוב קולות, צפוי לעלות למדינה כ-4 מיליארד שקלים בשנה.

בארגון נכי צה”ל צפויים להשלים את הסיכומים האחרונים עם משרדי הביטחון והאוצר, לקראת חתימה משותפת על הצעת התזכיר והבאתו להצבעה בממשלה. בין ההטבות המרכזיות שיעוגנו בחוק ניתן למצוא הגדלה דרמטית של השתתפות המדינה בהוצאות הרכב והמגורים של נכי צה”ל שנשחקו מאוד בשנים האחרונות עקב העלייה ביוקר המחייה.

בנוסף יוגדל הביטוח הסיעודי לנכי צה”ל, תשופר הרווחה הכלכלית של הנכים, צפוי מימון רחב של טיפולים פסיכולוגיים ושירותים סוציאליים לנכים, והגדלת תקציב השיקום המיועד להשבת נכי צה”ל לחיים רגילים.

המגעים בין הצדדים נמשכים גם היום ובארגון נכי צה”ל מדגישים כי החתימה על הצעת התזכיר תהיה במידה וכל הסיכומים בין הצדדים יקבלו ביטוי בנוסח הסופי של תזכיר הצעת החוק. “מדובר בפעם הראשונה שבה נכי צה”ל יקבל את הזכויות המגיעות להם בלי שיצטרכו ‘להילחם’ על קבלתן ותוך הפשטה וביאור של הזכויות, שיהפכו מסיכומים בעל פה, תקנות עלומות, והחלטות פנימיות של מערכת הביטחון, להצעת חוק מסודרת שתתוקצב בתקציב המדינה באופן מסודר ובנפרד מתקציב הביטחון”, נמסר בהודעת הארגון.

“נאבקנו שנים על מנת שסוף סוף יזכו נכי צה”ל להטבות המגיעות להם בזכות ולא בחסד”, הוסיף מנכ”ל ארגון נכי צה”ל, תת-אלוף (מיל’) חיים רונן. “אנו שמחים שמשרד הביטחון השתכנע בצדקת הדרישות של נכי צה”ל ומעריכים את הרצון לעבוד במשותף למען רווחת הנכים. זוהי משימה לאומית שאין חשובה וצודקת ממנה”.

רונן הוסיף, “בישיבת המזכירות הפעילה הובאו ההישגים מול משרד הביטחון שהושגו לאחר שנים של שיח והידברות אותו מוביל וניהל יו”ר ארגון נכי צה”ל, חיים בר, ואושרו ברוב קולות, יחד עם זאת נכי צה”ל למודי אכזבות והבטחות, ולכן אנו נמתין לקבל את תשובת מערכת הביטחון לגבי אישור סופי של נוסח הצעת החוק שהוסכמה ורק לאחר מכן נוכל לברך על המוגמר”.

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

שמואל ברקאי 49, אפקה, (בית הלוחם) תל־אביב , ת.ד. 39262
03-6461600
03-6421316
צור קשר