המרכז למורשת הצ'רקסית בכפר קמאהמוזיאון הצ'רקסי בכפר קמא, מזמן הצצה נדירה ומרתקת לסיפורו הייחודי של עם האדיגה הצ'רקסי. הצ'רקסים שבמשך אלפי שנים שלטו בהרים של צפון הקווקז, וסיגלו לעצמם תכונות הישרדותיות של אומץ לב, אהבת הנשק והחופש, אמינות ויושרה, מצאו את עצמם לבסוף חיים בפזורה ברחבי העולם, כולל בישראל.

המוזיאון הצ'רקסי שוכן בבית ישן שנבנה בשלהי המאה ה-19 וממוקם בלב השכונה העתיקה של כפר קמא. המבנה שבעבר היה ביתה של אחת המשפחות הוותיקות בכפר, עבר שימור כללי והותאם לצורכי המוזיאון. כל מרכיביו כבית צ'רקסי נשתמרו להפליא ומשמשים היום להמחשה, כגון : המבואה, המטבח, חדר האורחים המיוחד, בור המים, חדרים פנימיים והאגף שמשמש היום כמרחב לתצוגות המוזיאון שהייתה החצר האחורית שהתקיימה כחלק בלתי נפרד מכל בית צ'רקסי, וכמובן החומה הגבוהה שסביב המבנה הבנויה כולה באבני בזלת שחורה.

אגף התצוגות עשיר ומכיל פריטים נדירים ביותר שמקורם בהרי הקווקז, כמו כלי הנשק המיוחדים של האביר הצ'רקסי, בגדיו ושלל הציוד ששימש אותו במוכנותו לקרב. כמוכן מוצגים בגדיה הססגוניים של האישה הצ'רקסית ביחד עם פריטי לבוש נוספים, בדים עם ריקמה מיוחדת וקישוטים מחרוזים, כמו גם כלי הנגינה הצ'רקסיים ועוד. חלק מהמוצגים המעניינים ביותר הם העריסה וההליכון ששימשו בעבר לגידול תינוקות ולהכנתם לעצמאות מגיל צעיר.

המרכז למורשת הצ'רקסית הינו מקום חובה לכל מטיילי הארץ בכלל ולמגיעים אל הגליל התחתון בפרט. בואו למוזיאון הצ'רקסי לשמוע על תרבות בת אלפי שנים שנשתמרה, ולחוות את אורחות חייהם של הצ'רקסים בארץ ובעולם.
הביקור במוזיאון כולל הרצאה מול מצגת וסיור מודרך בין המוצגים.

לפרטים והזמנות : 050-5857640
http://www.circassianmuseum.co.il