משולחנו של המנכ''ל

חברות וחברים יקרים,

ימים אלה, המבשרים את תחילתו של הקיץ, מביאים עימם גם את הסיכומים הרשמיים של שנת הפעילות החולפת. את הדיווח המקיף השמעתי בפני חברי הוועד הארצי של ארגון נכי צה"ל. במה זו אנצל רק לשורה התחתונה: תנופת העשייה בכל ההיבטים נמשכת, ובו בזמן רשמנו הישגים יפים בגיוס תרומות בארץ ובחו"ל, וסיימנו שנה עם מאזן פיננסי חיובי, דבר שמוסיף עוד יותר לאיתנות וליציבות הכלכלית של ארגון נכי צה"ל. חלק מכספי התרומות מיועד לבניית בית הלוחם החדש באשדוד, דבר המעיד על החשיבות הרבה שרואה יהדות התפוצות בצורך של הקמת בית שיקומי לטובת נכי צה"ל במחוז השפלה.

במסגרת דיוני סיכום השנה ובכלל, אנו קשובים לרחשי הציבור, הן מקרב נכי צה"ל והן מקרב כלל המגזרים. נושאים רבים עולים על שולחן הדיונים, לרבות התייחסות לחברות בבתי הלוחם של אוכלוסיות חריגות, שאינן נמנות עם נכי צה"ל חברי הארגון. מטה הארגון יקיים כל החלטה של מוסדות הארגון הנבחרים, כאשר הקו המנחה את כולנו הינו שלא תיפגענה מטרות הארגון, שתישמרנה זכויות חבריו, וזאת תוך איזון עם ערכים חשובים אחרים בחברה הישראלית.

בימים אלה התקיים שיתוף פעולה מכובד בין חברת שטראוס קפה לאגודת הידידים שלנו בישראל. בנמל תל אביב פעלה, לכמה ימים בודדים, חנות ראשונה מסוגה, תחת השם "טורקי בנמל". כל הכנסות החנות, המוכרת מוצרי קפה למיניהם, הועברו כתרומה למיזמים שמובילה אגודת הידידים למען נכי צה"ל. ברצוני להודות מקרב לב לאנשי שטראוס קפה, אשר רואים חשיבות רבה בחיזוק נכי צה"ל. כל הפרטים באתר ובעמוד הפייסבוק של ארגון נכי צה"ל.

בחודש הבא יוצאים, שנה שלישית ברציפות, עשרים נכי צה"ל לטיול שחרור בהודו. אנו רואים במיזם זה של אגודת הידידים אירוע רב משמעות במשימות השיקום עליהן אנו אמונים, וגאים להעניק, בכל שנה לקבוצה חדשה, חוויה מאתגרת וחשובה. אירוע נוסף שהפך למסורת יוצא אף הוא לדרך בחודש הבא, נסיעה של כארבעים בני ובנות מצווה למחנה קיץ בקנדה. אני סמוך ובטוח שלבני הנוער הצעירים, כמו גם להוריהם, נסיעה זו היא בגדר הגשמת חלום, ואנו שמחים להגשים
אותו עבורם.

בברכה,
תא"ל (מיל') חיים רונן
מנכ"ל ארגון נכי צה"ל