דבר היושב ראש

חברים וחברות יקרים

לאחרונה החלה לפעול בכנסת שדולה למען נכי צה"ל, אותה הקימה ח"כ ד"ר ענת ברקו. אני מברך על כל פעולה שיש בה תרומה לקידום זכויות נכי צה"ל, וסבור כי בית המחוקקים של מדינת ישראל הוא המקום הראוי לדיון בנושא חשוב זה.

בימים אלה נמשכים הדיונים בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, בנושא תזכיר חוק הנכים, וכולי תקווה שבקרוב יובא החוק לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

לפני שבועות ספורים, אירחנו את ח"כ יאיר לפיד במטה הארגון ובבית הלוחם תל אביב. אני שמח, בכל פעם מחדש, להציג את המתקנים שלנו, את הפעילויות ובעיקר את האנשים, אתכם, נכי צה"ל, אשר ההתמודדות שלכם, בכל תחום, מעוררת השראה. בסיום ביקורו, כתב ח"כ לפיד בספר האורחים שלנו: "יש רגעים שבהם אתה מבין פתאום כמה אנשים עשו למען אחרים וכמה הם עדיין עושים. תודה על כל מה שאתם עושים. אנחנו איתכם".

לא פעם עולים בפורומים שונים דיווחים אודות התנהלות הארגון. לרוב, איני נוטה להגיב לפרסומים מגמתיים שאינם מבוססים, אך עם זאת, אני חש מחויבות לדווח מעת לעת אודות ביקורות מרכזיות שנערכו בארגון. לאחרונה סיים רשם העמותות ביקורת עומק, שנערכה במשך יותר משנתיים, בקרן נכי צה"ל. הדו"ח המסכם נפרש על פני שישים עמודים
ומתייחס לכלל פעילות העמותה, העוסקת בגיוס כספים ברחבי העולם. בדו"ח לא ניתנה ולו המלצה אחת לתיקון. "יתרות הכספים בחשבונות הבנקים של העמותה הינן בהיקף סביר ביחס לפעילותה ]...[ עולה כי העמותה מקדמת את מטרותיה המאושרות ומקיימת פעילות של ממש", נכתב בין היתר. נדמה כי אין להוסיף מעבר לכך, ואציין כי אני גאה שעבודתנו המסורה נושאת פרי, לא רק בכל הנוגע לשיקומם של נכי צה"ל ובני משפחותיהם, אלא גם בכל הקשור לניהול הקפדני והנכון של העמותות המאפשרות פעילות משמעותית זו.

פעמים רבות אנו פותחים את שערינו בפני אורחים מחוץ לארץ המבקשים לבוא ולראות את הנעשה בבתי הלוחם. לאחרונה היו אלה מלחים אמריקאים, שהתיישבו לשחק כדורסל על כיסאות גלגלים עם נכי צה"ל בבית הלוחם בחיפה, וחוו חוויה מיוחדת במינה. אני מזמין אתכם להתרשם מתמונות ומסרטונים מביקור זה, ומתיעוד נרחב של הנעשה בארגון נכי צה"ל, בעמוד הפייסבוק שלנו ובאתר האינטרנט של הארגון.


בברכת שנה טובה,